Asociace sběratelů německżch palnżch zbranķ byla založena v roce 1998 jako neziskovį nadace s cķlem uchovįvat historii, tradice, uměnķ a řemeslo puškařů z německy mluvķcķch oblastķ Evropy. Za tķmto cķlem vydįvįme několikrįt do roka dva časopisy

Der Waffenschmied

a

Waidmannsheil!

pro něž sbķrįme člįnky od odbornķků a sběratelů z celého světa. Vķtįme kohokoliv se stejnżmi zįjmy k přķspěvkům do našich publikacķ.

Zde na našich internetovżch strįnkįch publikujeme přķklady toho co dělįme , odpovķdįme na dotazy majitelů zbranķ a nabķzķme fórum k diskuzķm na relevantnķ témata. V kalendįři akcķ upozorňujeme na akce podle druhu zįjmu, na kterżch očekįvįme śčast někoho z našich členů. V našem archivu uveřejňujeme seznam člįnků podle tématu, publikovanżch v předešlżch čķslech našich časopisů. Ty jsou k dostįnķ v našem prodeji knih, kde rovněž nabķzķme některé jinak těžko sehnatelné knihy, reprint katalogů a sbornķky na jednotlivį speciįlnķ témata.

Sponzorujeme cestovnķ vżdaje a vżdaje na setkįnķ stejně smżšlejķcķch osob v USA a v Evropě. Kdokoliv sdķlķ naše zįjmy je vķtįn stįt se členem a śčastnit se.

Naši členové pochįzejķ ze všech čįstķ světa a mluvķ mnoha jazyky. Vķtįme dotazy a diskuznķ přķspěvky ve fóru od kohokoliv a pokusķme se odpovědět jak nejlépe dokįžeme